Poštovani,
    Danas sam se javila lekaru u urgentnom centru zbog jakih bolova u stomaku, tačnije desno neposredno iznad pupka, ili čak delom i uz sam pupak ali gore desno. Bol traje ukupno oko 2-3 sata, a u momentu kada je najjači jedva da mogu da hodam, sedim ili ležim ravno. Jedini položaj koji mogu da izdržim jeste ležanje na desnoj strani. U urgentnom mi je urađen ultrazvuk i rendgen, provera krvi i urina, i doktor je zaključio da su svi rezultati uredni. Njegov predlog je da uradim u laboratoriji urinokulturu, a ako to ne pokaže ništa, onda da se obratim gastroenterologu. Međutim, doktor je rekao da to uradim ako baš hoću, kao da i nemam baš neki problem. Napominjem da ove probleme imam već nekoliko godina. Bolovi se javljaju s vremena na vreme, ali u velikim razmacima (nekoliko meseci). Još samo jednom sam pre ovoga posetila lekara, i rađen je ultrazvuk, koji je i tada bio uredan. Tada mi nisu predložili ništa dalje da radim. Molim Vas za Vaše mišljenje. Da li se slažete da idem na ova ispitivanja, ili imate drugi predlog? Šta bi moglo da bude uzrok ovih bolova?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Uzrok Vaših bolova može da bude čir ili neko drugo oštećenje dvanaestopalačnog creva. Treba uraditi gastroskopiju (ezofagogastroduodenoskopiju). Slične bolove može da da i zastoj u crevima ali su oni praćeni i "krčanjem creva" i osećajem nadutosti. U svakom slučaju potrebno je da se obratite gastroenterologu.