Poštovani,
    Molim Vas da mi detaljnije protumačite izveštaj lekara i da mi odgovorite da li je potrebno još neke analize uraditi i šta mi je činiti. Moj muž ima povišeni pritisak duže vreme pa su ga poslali na detaljne analize. Nalaz ultazvuka abdomena je sledeći. Jetra je uvećana, pravilnih kontura, homogena i hiperehogena, bez vidljivih fokalnih promena. Žučna kesa je normalne debljine zida, sa polipom zadnjeg zida promera do 7mm. Nema dilatacije žučnih vodova. Bubrezi su normalne veličine, normalne debljine parenhima i očuvane kortikomedularne diferencijacije bez staze pks bez jasno formirane kalkuloze. Parenhimska cista gornjeg pola desnog bubrega 11mm. Nadbubrežne i retroperitonealne limfne žlezde nisu uvećane. Ne vidim slobodnu tečnost u abdomenu. Steatosis hepatis. Polipus cholecystae. Cystis renis dex.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz ukazuje da je jetra "masna" (treba uraditi laboratoriju: ast, alt, gama gt, alp, trigliceride i hol.) da bi se videlo da li je i "oštećena". Ako je lab. loša javiti se hepatologu. Vaš suprug ima polip u žučnoj kesici i cistu na desnom bubregu zbog čega treba ići na redovne šestomesečne ultrazvučne kontrole trbuha i urotrakta. Nema mesta za veliku zabrinutost.