Poštovani,
    Moj sestrić koji ima 22 god. ima već skoro pola godine problem sa crevima. Dijareja ne prestaje mesecima, oslabio je i ne može da jede. Konačno su mu konstatovali amebe, a dijagnoza u otpusnoj listi je ulcerozni colitis. Molim Vas šta preporučijete pre svega za amebe, i kako da ojača imunitet uz sve probleme koje ima.
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Nemojte ništa preduzimati sami. Ulcerozni kolitis je hronična, zapaljenska, bolest debelog creva čije lečenje treba sprovoditi isključivo u dogovoru sa gastroenterologom (dijeta i redovna terapija). Kada su u pitanju amebe: to je parazitoza koja se da izlečiti ali takođe u dogovoru sa gastroenterologom ili infektologom. Obzirom, da su u pitanju istovremeno 2 problema najbolje je da se prepustite gastroenterologu.