Poštovani,
    Možete li mi reći da li je normalno imati 3 a nekad i 4 (ali ne često) stolica dnevno a da su pritom normalnog izleda, boje...  Još me zanima kako je moguće da na rektoskopiji nalaz bude uredan bez oboljenja dok je biopsija sluznice debelog creva pokazala hroničnu upalu. Šta sad? Inače povremeno imam bol cele leve strane stomaka sve do prepona čak se širi pozadi prema kičmi. Traje dva tri dana a onda par dana mi nije ništa. Inače su stolice normalne izuzetno sem što su nekad česte do 3 dnevno. Nisam primetila promenu pri uzimanju neke hrane. Da li bol ima veze sa debelim crevom pošto me moj doktor već godinu dana kod gastrologa koji kaže da ja izgledam vitalno i zdravo i da bi dosada stanje trebalo da se pogoršava. Preporučuje mi kolonoskopiju čisto da bude sigurna pošto misli da nije ništa strasno. Da li može biti bol na nervnoj i psihičkoj bazi pošto sam po prirodi jako nervozna. Ginekolog mi preporučuje manju dozu sedativa za smirenje pošto je i sa njegove strane u redu. Molim Vas da mi odgovorite jer ne znam više šta da radim. Šta može biti uzrok bola sa leve strane baš cela polovina gore i dole do pupka. Desno me nikad ništa ne boli.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.

Komentari na pitanje: #26706

    • Moracu opsirno da napisem. . . U novembru mi se jave bolovi u predelu besike, dam analize (krv i mokraca) i na higijenski i sve uredno, u medjuvremenu dobijem alergiju koprivnjacu, pa pocnu tupi bolovu u dnu stomaka. . . Opet sam davao analize, i sve briseve i sve je u redu. . . Na svoju inicijativu sam isao na kolonskopiju i rekli su mi da imam hemoroide i ustanovili irtabilni kolon, pio sam flobian i bilo je malo bolje, sad imam grceve blage u stomaku i bol sa leve strane, koji nekad osetim i sa desne, stolica mi je uredna, mada imam 4-5 dnevno, nema krvi, nema sluzi, niti dijareje. . . . To traje poprilicno duze vreme i zbog toga me je strah. . . Molim vas odgovor i savet, sta da pijem. . .