Poštovani,
    Moje pitanje je u vezi majke. Ima 49 godina i i 15 godina pati ca čirom na dvanaestopalačnom, izlečena je pre 3 godine tj. Rečeno da je čir zalečen. Ali bakterija je bila prisutna. Ono što je muči s proleća je reakcija na hranu. Desilo se da je pre neku noć oko 3 povraćala lešnik i badem koje je jela to veče i tako u 3 navrata dok nije počela sukrvicu da povraća. Zanima me da li je ta sukrvica anak nečeg ozbiljnijeg ili je želudac previše bio iritiran povraćanjem?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša majka bi trebalo da se javi gastroenterologu. Krv u povraćanom sadržaju može da potiče iz neke manje ili više "opasne" promene u želucu. Takođe, krvarenje može poticati iz rascepa, na spoju jednjaka i želudca, koji se može razviti kao komplikacija u toku povraćanja.
      Pozdrav.