Poštovanim
    Dešava mi se da ne mogu da progutam hranu, tj. sažvakanu hranu progutam ali se javi jak bol i onda moram sve da povratim. Posle nekog vremena opet je sve u redu, tako da mogu da gutam bez problema. Ne znam koliko je ovo ozbiljno? Vezujem sve za nervnu napetost, jer mi se prvi put to desilo kada sam bila nešto prilično uzrujana. Prođe dosta vremena i to mi se ne desi a onda počne češće. Gojazna sam, u periodu menopauze sam, 51god. Pozdrav. Nadam se da će te mi odgovoriti. Radmila l.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Obzirom, da se Vaše tegobe javljaju u vreme nervne napetosti mislim da su funkcionalne prirode ( poremećaj motiliteta jednjaka). Međutim, da bismo u potpunosti bili sigurni treba uraditi gastroskopiju tj. Ezofagogastroduodenoskopiju i isključiti eventulni organski problem (upala...).