Poštovani,
    Imam šezdeset tri godine i patim od akutnog gastritisa, utvrđeno mi je nedavno i prisustvo helikobakter pilori pa me interesuje da li se ta bolest uspešno leči i kakva ishrana treba da bude da bi se sinptomi bolesti ublazili?
    S poštovanjem! Boja

    Odgovoreno: 19. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Akutna upala sluzokože želudca i helic. pyl. Infekcija, koja je možda i napravila upalu, uspešno se leči kombinacijom antibiotika i leka koji smanjuje lučenje zel. kiseline. Trebalo bi da izbegavate jake slatkiše, presno mleko, luk, pušenje i kafu. Sve to naročito izbegavati na prazan želudac i pre spavanja.