Poštovani,
    Imam dvadeset sedam godina i patim od hroničnoga gastritisa, interesuje me kakva ishrana treba da bude i da li je bolest izlečiva?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Takva dijagnoza se postavlja isključivo patohistološkom analizom biopsijskog uzorka uzetog tokom gastroskopije. Ako je takav postupak bio trebalo je da Vam urade i test na helicobacter pylori. Inače, gastritis je izlečiv. Trebalo bi da izbegavate: jake slatkiše (džem, med, čokoladu...), presno mleko, luk, cigarete, kafu i sve to naročito na "gladno" i pre spavanja.