Poštovani doktore,
    U 6. mjesecu 2006. god bilirubini ukupni 55,9; direktni 37,7; ast 70; alt 350; dg hepatitisa 13.7; 2006. Bilirubin ukupni 17,7; direktni 7,1; ast 25; alt 53.1; 8.06. b.u. 30.4, b.d. 7.1. Ast 19; alt 42. 22. 8. 06. b. u. 23. 1, b. d. 2 ast 21, alt 18. Od tada bilir. ukupni je lagano padao, a danas posle 2 god. i 8 mjeseci je 15.9; bilir. direktni 2, ast21, alt 18. Koža i beonjače su žućkaste u odnosu kako je bilo pre dve godine, skoro sam pročitala da ako se bilir. ukupni održava od 6 mjeseci do 2 godine u rasponu od 10 do 23 to prelazi u bilijarnu cirozu. Moje pitanje je -- da li ovi rezultati, uz žutilo kože i beonjača znači da je došlo do ciroze? Ako je tako znam da se živi koliko srce izdrži ali me zanima koliko je to prosječno -1, 2, 5 godina. Molim Vas da mi što pre odgovorite,
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Da li je vama urađena biopsija jetre? Ako jeste onda znate imate li ili ne cirozu. Odgovor na to pitanje može Vam dati jedino biopsija jetre. Davati prognozu obolelima od bilo koje bolesti je jako nezahvalno naročito ako to nije sa sigurnošću potvrđena bolest. Mislim da treba ozbiljnije da porazgovarate sa Vašim doktorom odnosno, on sa vama.