Poštovani,
    Kako bi se trebala hraniti osoba, koja je liječena od trbušnog čira, te dali postoji i gdije mogu potražiti odgovarajući meni?
    Hvala!

    Odgovoreno: 19. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno mislite na čir na želucu ili dvanaestopalačnom crevu. Treba izbegavati: jake šećere (džem, čokolada, eurokrem, med.. .), presno mleko, cigarete i kafu (sve ovo na prazan želudac je mnogo agresivnije). Ne uzimati i suviše vruću hranu i napitke. Ne uzimati lekove za reumu (brufen, diklofenak / ako nije duo...) ili salicilate (andol, acetisal, aspirin) koju povećavaju rizik za razvoj čira. Ako ih morate uzimati onda uzimajte istovremeno i lekove za smanjenje lučenja kiseline iz grupe ipp.