Postovanje, imam problem vec tacno mesec dana. Naime, zensko sam 34 god i pre mesec dana jedan dan nisam nista jela, prazan mi je bio zeludac. Taj dan sam popila 2 limunade i uvece otisla na trening u teretanu gde sam izmedju ostalog dizala vece kilaze, trcala i sve sto ide uz to. Sutradan me je probudio neopisivo jak bol u zelucu i non stop mi se povracalo, iako nisam povracala jer nisam imala sta. Taj bol mi traje i sad, s tim sto je uglavnom u ranim jutarnjim satima, nadut mi je stomak, nemam apetit a i kad sam gladna jako brzo se zasitim. Osecam kiseo ukus u ustima, ponekad mi se odjednom nesto zgadi i iz cista mira povratim, zeludac mi je jako osetljiv i sve mi to utice jako i na psihu i na raspolozenje. A od skoro sam promenila i posao i klimu i ishranu i dobila sam i proliv, zapravo ili mi je stolica tvrda ili imam proliv. Osecam kao da je sve ovo krenulo od zeluca...moje pitanje je, sta da radim? Pila sam svasta nesto za zeludac, i od sode mi je def najbolje jer posle nje povnem da podrigujem i pocinju tada da mi se cuju i creva i zeludac...Da li da pijem nesto ili da se javim kod doktora? Mnogi mi predlazu da idem da "namestim" zeludac, kazu da mi se "pomerio" sto je meni malo i cudno moze da se pomeri organ. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 10. 2021.
    • Postovana,

      Po ovome sto ste napisali zaista deluje kao da Vam se zeludac pomerio, sto se moze desiti kod velikih napora. Najverovatnije je doslo do stvaranja zeludacne kile, tj. do pomeranja dela zeluca u grudni koš. Neophodno je da se uradi gastroskopija i postavi prava dijagnoza. U slučaju manje kile tegobe se mogu drzati pod kontrolom lekovima i sređenim životnim navikama, ali ako tegobe potraju preporučuje se hirurško lečenje.