imam veoma tvrdu stolicu,koja je veoma debela,caloprotektin mi je povecan,dabi izazvao stolicu upotrebljavam evo cepici.gastrolog kcs mi je dao laxogel 3x1 i duphalac 3x15ml po potrebi .ali nista ne pomaze kolonoskopiju sam radio 10.07.2017 gd mi nadjena dijagnoza k57.0 i84.2 k57.1sad gubim u kilazi

    Odgovoreno: 13. 10. 2021.
    • Postovani,

      Neophodno je ponoviti kolonoskopiju za početak. Ne znam koliko imate godina i kakvo Vam je pražnjenje bilo do sada, ali ako su zatvori nova pojava mozda treba uraditi još neke preglede. Divertikuloza creva se ne leči hirurški ako nema krvarenja i nekih većih tegoba, ali se reguliše ishranom, a takve jelovnike vrlo lako možete naći na internetu. Povećani calprotectin u stolici ukazuje na upalu u digestivnom traktu, koja može, ali ne mora biti uzrokovana procesom u debelom crevu. Dijagnostičke metode koje su standard u ovakvim situacijama su CT ili MRI abdomena uz kolonoskopiju koja je neophodna.