1. Jutarnja mučnina i gasovi, ultrazvuk trbuha

    Pitanje broj: #140154

    Poslednjih 15ak dana, imam konstantne gasove, uz mučninu koja se javlja sat vremena nakon doručka. Uradila sam ultrazvuk i svi organi su u redu, izuzev sto je žučna kesa bila ispražnjena i skupljena. Radila sam ultrazvuk u večernjim satima, ali 5h pre toga ništa osim vode nisam pila ni jela. Stomak mi je, po rečima doktorice, bio pun gasova. Uzimam pilule za kontracepciju i do sada nisam imala problema sa njima. Takođe, imala sam povećane trigliceride (1.99) pre mesec dana. Vodim računa o ishrani, unosim dosta voća i povrća. Šta bi mogao biti uzrok gasova i jutarnje mučnine? Savet?

    Odgovoreno: 11. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Pojavu meteorizma, viška gasova, naduvenosti, pa i mučnine obično povezujemo s dispepsijom, ukoliko su isključena druga oboljenja.
      Pokušajte sa jednom do dve Kreon kapsule, uz glavne obroke + Espumisan do 3x dnevno. Ove preparate uzimajte dve nedelje. Ako ovo ne reši problem, dođite na pregled sa svom dosadašnjom dokumentacijom.