1. Mogući uzroci kašastih stolica

    Pitanje broj: #146109

    Već dva meseca imam jutarnju kašastu stolicu, koja se javlja pet do šest dana sedmično. U stolici nema tragova krvi i sluzi, osim retkih tragova nesvarene hrane. Mozete li mi reći nešto više o tome? Pojavu kašastih stolica povezujem sa vožnjom automobila. Pre vožnje redovno imam urgenciju odlaska u toalet, a stolica redovno ima kašastu konzistenciju. Danima kada ne vozim, stolica je uredne konzistencije. Da li se ove tegobe mogu biti povezane sa stresom?

    Odgovoreno: 26. 04. 2016.
    • Poštovana,
      Kašaste stolice mogu biti povezane sa stresom. Predložio bih Vam da uradite pregled stolce na: a. Koprokultura; b. Amebe i parazite i c. Mikološki pregled stolice (gljivice). O stresu kao uzroku možete razmišljati nakon sprovedene dijagnostike.