1. Tvrda stolica nakon terapije antibioticima

    Pitanje broj: #141935

    Imam problem već 2 dana sa tvrdom stolicom. Pre par sati sam uspeo da odem ali izmeta je jedva bilo. Stolica je bila veoma tanka, debljine olovke. Ovo se desilo pre par dana, nakon što sam prestao da uzimam antibiotike i lekove zbog probleme sa krajnicima i žlezdom. U poslednje vreme sam fizički prilično neaktivan i uzimam manje tečnosti. Takođe pre dve nedelje sam radio celokupnu krvnu sliku i urinokulturu i rezultati su odlični. Pošto sam pročitao svašta dok sam tražio rešenje za stolicu, hteo sam da me vi posavetujete i da mi kažete da li je moguće da je nešto ozbiljno u pitanju?

    Odgovoreno: 20. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Tanka stolica, kao olovka, uvek pobuđuje sumnju na postojanje distalne organske stenoze u kolonu i potrebu da se to neizostavno ispita. Dođite na pregled (anoproktološki pregled) ili endoskopiju celog distalnog dela digestivnog trakta, zavisno šta bude potrebno.