1. Tumačenje nalaza gastroskopije

    Pitanje broj: #140825

    Na gastroskopiji su mi našli sledeće: " pilorus je kružan, prolazan, sa naglašenim edematoznim kraćim naborom, dužine oko 2 cm, na poziciji 10", " kardija insuficijentna", " bubus lako hiperemičan". Preostali nalaz normalan. Nisam dobila objašnjenje, šta označavaju ove promene? Inače imala sam krv u stolici, zato sam bila na pregledu.

    Odgovoreno: 09. 10. 2015.

Komentari na pitanje: #140825

    • Na gastroskopiji su mi našli sledeće nalaze: "Jednjak normlane širine lumena, sluzokoža u distalnoj trećini sa znacima ezofagitisa gr. A Kardija na 42cm, kompetentna. Sluzokoža forniksa i korpusa atrofična u lakšem stepenu. Od kardije do pilorusa sluzokoža bez defekta epitela. Sluzokoža antruma blago hiperemična. Pilorus b.o Bulbus pravilan, sluzokoža "suta solju" bez defekta epitela. Papila vateri i dalje do D3 b.o Doktor mi je napomenuo da imam istanjen jednjak i parazita lambliu u duodenomu. Molim za misljenje godinama mučim muku, na omeprolu sam ništa bolje, čak ide i na gore.