1. Svetla dijareja, kandidijaza nakon operacije žučne kese

    Pitanje broj: #140592

    Pre mesec i po dana, odstranjena mi je  žučna kesa laparoskopskim putem. Nakon 2 nedelje hirurg je rekao da mogu jesti šta god poželim. Nisam imao problema do pre 3 dana kada sam bio na rodjenanu gde sam konzumirao alkohol i jeo u većim količinama. Probudio sam se sa bolom u crevima u vidu grčeva. Napomenuo bih da imam kandidu u crevima. Pomislio sam da je od gljivice, kao i obično, jer sam na to navikao pre operacije. Brinem se jer mi je stolica jako blede boje. Ovo mi se prvi put dešava u životu. Obično od kandide dobijem dijareju ili sluzavu stolicu tamno žute boje, a ovoga puta je stolica mnogo bleđa. Da li je potrebno da posetim lekara ? Da li sam možda oštetio jetru ili pankreas količinom hrane koju sam uneo?

    Odgovoreno: 30. 09. 2015.

Komentari na pitanje: #140592

    • Zdravo. Moj muž je operisan prije 9 meseci, skidali su mu žucnu kesu ali i dalje ponekad oseca bol u stomaku. Da li je to problem ili prolazi vremenom? I još jedno pitanje on jede baš puno. Sad jede sve. Može li to da mu pravi probleme, sa jetrom ili nekim drugim organom?