1. Ishrana nakon operacije žučne kese

    Pitanje broj: #140573

    Zahvaljujem se na prethodnim odgovorima, poslušala sam Vaš savet. Pre četiri dana sam operisala žučnu kesu, laparoskopski, izvađena je kao i par kamenčića. Možete li mi predložiti režim ishrane nakon operacije. Hirurg je rekao da mogu jesti sve, ali ja sam skeptična. Logično mi je da bar neko vreme nakon operacije, budem na dijeti. Šta znači distendiran želudac? Ovaj nalaz je pokazao ultrazvuk, rađen sat vremena nakon obroka. Napomenula bih da nisam gojazna.

    Odgovoreno: 30. 09. 2015.

Komentari na pitanje: #140573

    • Poštovani, koliko je štetan unos alkohola 3 meseca posle operacije žučne kese? Da li povremeni ubrzan puls može imati veze sa operacijom žuči? Da li čovek koji operiše žuč sme povremeno piti alkohol?