1. Objašnjenje nalaza gastroskopije

    Pitanje broj: #140388

    Rađena mi je gastroskopija radi bolova koje imam u želucu. Možete li mi objasniti nalaz? Nalaz: premedikacija, xilocain spy, 10% buscopan ampula. Ezofagoskopija: uredan nalaz Gastroskopija: kardia prohodna. U lumenu želuca nema tekućine. Sluznica želuca, korporalnog dijela eritematozna, edematozna i neravna. Pilorus: kružan i prohodan. Duodenum: bulbus uredan. Postbulbarno uredan nalaz. Dijagnoza: gastropathia eritematosa regio corporis

    Odgovoreno: 21. 09. 2015.

Komentari na pitanje: #140388

    • Danas mi je doktor uradio gastroskopiju, dva puta. Rekao je da imam rak zeluca ali da sam dosla na vreme. U ponedeljak ce mi opet uraditi gastroskopiju i tumor marker. Kaze da je operacija neminovna. Ocajna sam.