1. Simptomi hemoroida- kako ih otkriti ?

    Pitanje broj: #146751

    Godinu dana imam krvarenje u stolici u vidu malih crvenih ugrušaka. Kada se krvarenje javi, stolica je mekše konzistencije i javlja se 2 do 3 puta dnevno. Na proktološkom pregledu i rektoskopiji, uočeni su hemoroidi I stepena. Hemoroidi su lečeni Cicatridina cepicima, ali se krvarenje nastavilo. Na kolonoskopiji, viđeni su aktivno krvareći, unutrašnji hemoroidi II stepena, bez drugih sumnjivih promena. Da li je moguce da oni nisu uoceni na prethodnim pregledima? Da li su potrebni dalji pregledi ili se krvarenje može objasniti hemoroidima? Nisam imala simptome u vidu svraba i bolova.

    Odgovoreno: 30. 05. 2016.
    • Poštovana,
      Uvek je presudan klinički opis i nalaz, pre nego rezultati pregleda koji se kod Vas očigledno ne poklapaju.
      Molim Vas, pođite kod drugog gastroenterologa sa kompletnom dosadašnjom medicinskom dokumentacijomna pregled, imate pravo na drugo mišljenje. ("right of second opignon")