1. Infekcija klostridijom i upala pluća

    Pitanje broj: #142500

    Moja majka ima 85 godina. Pre oko mesec dana bila je hospitalizovana na infektivnoj klinici zbog obostrane upale pluća, nastale usled pada imuniteta posle terapije imuranom (osnovna bolest joj je autoimuna trombocitopenija) . Po izlasku iz bolnice uzimala je 5 dana antibiotik Forteca, dok je u bolnici bila tretirana Hemomicinom. Već 7 dana unazad ima bez prekida retke stolice 3-4 puta dnevno, oseća malaksalost. S obzirom na to da je aktuelna virusna infekcija sa sličnim simptomima, nije išla kod lekara, jer smo mislili da je to u pitanju. Ali, pošto simptomi ne prestaju, zabrinuta sam da li postoji mogućnost da je dobila infekciju bakterijom klostridija? Šta treba raditi dalje?

    Odgovoreno: 04. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Odnesite uzorak stolice na pregled za; koprokulturu, amebe, parazite i mikološki pregled stolice (gljivice).
      Posudicu za uzimanje uzorka možete kupiti u apoteci a rezultati će biti gotovi za 2 do 3 dana. Na osnovu rezultata će se planirati i terapija.