1. Kamen u žučnoj kesi - Kada se odlučiti za operaciju?

    Pitanje broj: #145466

    Imam kamen lokalizovan u vratu žucne kese, kao i upalu žučne kese. Hirurg trenutno ne želi da me operiše, jer nemam bolove ispod rebarnog luka. Može li se kamen veličine 5mm smanjiti redukovanim unosem hrane ili upotebom lekova?

    Odgovoreno: 26. 03. 2016.
    • Poštovani,
      Konrement u vratu žučne kesice može uvek biti inicijator akutne bilijarne kolike. Moj savet je da ne oklevate previše. Inače, postoje i lekovi za otapanje kamenaca. Oni ne deluju na sve konkremente jednako (zavisno od njihovog sastava), uzimaju se dugo imaju i neželjene efekte. U Vašem slučaju mislim da bi samo predstavljali rasipanje vremena i novca i odlaganje intervencije, a ne i izlečenje. Sad ste Vi u poziciji da birate vreme, ustanovu i hirurga, a to je, priznaćete, daleko najpovoljnije
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #145466

    • Poštovani, krvna slika mi je sve u redu ali sedimentacija je 28. Koji je uzrok tome?