1. Postupalne promene na slepom crevu kao uzrok tegoba

    Pitanje broj: #143399

    Imam 28 godina, i moji problemi su počeli prije nekih 3 mjeseca. Tada sam imao jedno obimnije povraćanje i jednu dijareju, nakon čega sam počeo osjecati blagi pritisak u gornjem desnom dijelu abdomena, pa i u susednom dijelu leđa. U tom periodu je bilo i blago povišene temeprature, do 38, 0 stepeni. Bol se povremeno spuštala i u donji dio stomaka, ali je bol bila slabijeg intenziteta. Išao sam kod više doktora gdje su mi urađene analize (krvna slika sve u redu osim povisenog bilirubina (38) , koji se u sljedecem nalazu spustio u granicu normalnog, nalaz urina-uredan, UZ sve uredno- osim presavijene žučne kese i manjeg polipa u žučnoj kesi) . Na osnovu nalaza rekli su mi da je presavijena žučna kesa reagovala i da je ona uzrok bila tih bolova. Pojasni bol u gornjem abdomenu se potpuno povukao, nakon čega je ostao osjećaj nalik žiganju u donjem desnom dijelu abdomena. Bol nije konstantna, više je u vidu kao da me neko bocne u tom dijelu i prođe odmah, ali se desava često tokom dana. Tegobe traju puna 2 mjeseca, mada moram priznati da je sve slabijeg intenziteta, ali nikako da potpuno prođe. Usled tegoba, ponovo sam posetio priličan broj doktora, niko nije znao šta bi moglo biti. Jedna doktorica me uputila na irigografiju, koju sam i uradio i u nalazu je pisalo "nalaz uredan osim post upalno izmjenjenog apendiksa i naglašene haustracije". Takođe kod desne prepone osjecam pod dodirom jako malu kuglicu. Doktori su mi objasnili da je u pitanju uvećan limfni čvor, da to nije nista strašno. Možete li mi, molim vas, objasniti šta znači ovo "post upalno izmjenjen apendiks"? Da li je moguće da se radi o hroničnoj upali apendiksa? Da li je ovo žiganje u donjem desnom dijelu abdomena prouzrokovano time?

    Odgovoreno: 05. 03. 2016.
    • Poštovani,
      Zbilja je teško odgovoriti o čemu bi se moglo raditi. Ostaje vam da se situacija i dalje posmatra. Medjutim, da< je bilo nešto ozbiljno, to bi se do sad već pokazalo. Da li ste napravili i eventualni neurološki pregled?