1. Nalaz biopsije hroničnog atrofičnog gastritisa

    Pitanje broj: #143341

    Moja mama je skoro radila biopsiju želuca i rezultati su sledeci: strukturne i epitelne promene: blaga inflamatorna infiltracija se mestimično može videti u antrumskom delu mukoze, a praćena je glandularnom atrofijom u fokusima, lakom bazalnom fibrozom, sa mestimičnom tendencijom agregiranja mononukleara i foveolarnom hiperplazijom (+). Fokalno na jednom od uzoraka i intestinalnom metaplazijom kompletnog tipa (im tip I) . Korpusna mukoza bez značajnih ph promena izuzev superficijalne hiperemije. Zaključak: ph nalaz odgovara hroničnom atrofičnom antralnom gastritisu (aag, houston) , grade I, stage I, sa fokalnom intestinalnom metaplazijom antrumske mukoze. Ne znam da li i krvna slika ima veze sa ovim, ali njoj je kks isto loša sve joj je skoro na granici.

    Odgovoreno: 09. 01. 2016.

Komentari na pitanje: #143341

    • Molim vas za objasnjenje nalaza onako da bih mogao da razumem narodno receno laicki.Hvala unapred i veliki drugarski pozdrav.