1. Povezanost promena na slezini sa Gilberovim sindromom

    Pitanje broj: #145088

    Imam 28 godina, visok 180 cm, težina 85 kg, nepušac, ne konzumiram alkohol. Pre 8 godina otkriven povišen indirektni bilirubin koji se kreće oko 30-35 jedinica u krvi, ostali parametri jetre uvek bili uredni kao i kks, takođe i UZ abdomena. Gastroenterolog je pri UZ pregledu našao hipoehogenu formaciju veličine 15 mm, lien accesorius za koju reče da je bezazleno. Za bilirubin je rekao da je Gilbertov sindrom i da više ne kontrolišem bilirubin. Moje pitanje glasi o kakvoj izraslini na slezini se radi? Da li je povezana sa povišenim bilirubinom?

    Odgovoreno: 12. 03. 2016.
    • Poštovani,
      O nađenoj, po opisu bezazlenoj, promeni na slezini najbolje je pitati onog ko je postavio dijagnozu. Verovatno je u pitanju neka cista. Ovo nema veze s Gilbertovim sindromom koji imate. To je dokazano potpuno bezezlen poremećaj metabolizma bilirubina koji se često pojavljuje porodično i ne ometa Vas u bilo kakvim životnim aktivnostima i planovima.