1. GERB, noćna zapušenost nosa i odgovarajuća terapija

    Pitanje broj: #139091

    ORL doktor mi je dijagnostifikovao bolest gastroezofagealnog refluksa. Prepisani su mi Esomeprazol (40mg ujutru) i Ranisan (2x150g uveče, pred spavanje). Kao posledica GERB-a, javlja mi se noćna zapušenost nosa, zbog koje koristim uveče i Nasonex sprej. Budući da ne uspevam da otpušim nos uz pomoć spreja, bivam veoma uznemirena, pa ne uspevam ni da zaspim. Da li je dozvoljeno uzimati Bromazepam pred spavanje uz pomenutu terapiju?

    Odgovoreno: 31. 07. 2015.
    • Bromazepam ne bi trebalo da vam utiče na smetnje, ni u smislu poboljšanja niti u smislu pogoršanja. Postavlja se pitanje da li je terapija GERB-a, onakva kakvu ste opisali, odgovarajuća (uključujući i nemedikamentozne mere). Javite se vašem gastroenterologu.