1. Trajanje mirovanja kod gastroenteritisa

    Pitanje broj: #142226

    Direktor škole, maksimalno strog, instistira na minimalnom opravdanom trajanju bolovanja. Postavljena mi je dijagnoza: dijareja gastroenteritidis. Da li je ova dijagnoza dovoljan razlog za bolovanje u trajanju od 5 dana?

    Odgovoreno: 01. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Ukoliko sam pravilno razumeo smisao vašeg pitanja, interesuje vas da li je potrebno bolovanje od 5 dana za pomenutu (nakaradno) napisanu dg: "dijareje gastroenteritis". Sve zavisi o kakvom se obliku poremećaja radi, od sasvim blagog i prolaznog, do veoma teškog, pa prema tome se i odredjuje plan ispitivanja i dužina bolovanja.