1. Bolovi i neredovna stolica, ultrazvuk trbuha

    Pitanje broj: #142632

    Imao sam probleme sa neredovnom stolicom, promenama u obliku stolice, kao i jako težak odlazak u wc, uz povremene bolove u stomaku, otprilike na 3 nedelje. Uradio sam analize krvi i sve je bilo u redu. Takođe, bio sam kod hirurga i urađen mi je ultrazvuk abdomena dva puta i kaže da su svi organi u fenomenalnom stanju, samo da imam gasove u crevima. Da li se eventualan problem može videti putem ultrazvuka? Trebam li se brinuti i dalje raditi dodatne analize i preglede ?

    Odgovoreno: 10. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Šta znači "promene u obliku stolice". Jako težak odlazak, pretpostavljam da ste hteli da kažete da imate jako tvrdu stolicu.
      Bilo bi potrebno uraditi barem anoskopski pregled, a svakako treba uraditi klinički pregled.