1. Bolovanje zbog stomačnog virusa

    Pitanje broj: #139645

    Prije, otprilike, mjesec dana imao sam sve simptome stomačnog virusa: povraćanje, jako vodena i učestala stolica. Bio sam malaksao do te mjere, da sam morao ostati na bolovanju čitavu sedmicu. U razgovoru sa drugom iz Hrvatske, saznao sam da je i on imao potpuno iste simptome, ali njemu porodični ljekar nije htio zaključiti bolovanje dok ne izvadi sve nalaze krvi i urina. Moj ljekar mi ništa nije preporučio. Smatrate li da je pogriješio? Da li je neophodno poslije preležanog stomačnog virusa obaviti laboratorijske kontrole?

    Odgovoreno: 19. 08. 2015.

Komentari na pitanje: #139645

    • Poštovani,imao sam,,početak stomačnog gripa prošle nedelje,već mi je bilo preporučeno da otvorim bolovanje,nisam se odmah usudio..Kad su se sad ove nedelje ili ti sedmice simptomi gripa vratili,dijareja,bez povračanja,malo vrtoglavica,dobio sam u potvrdi,Dijagnoza A08,otvorio sam bolovanje od ponedeljka,kad sam išao na kontrolu,prekjuče,dali su mi još par dana,a na dan otvaranja bolovanja,pitala me je lekarka,da li imam probleme sa mokrenjem,u tom trenutku,nisam uspeo da premotam film da se setim,moram joj reći kad budem na kontrolu išao u ponedeljak,,ali evo već pre tri nedelje,navio alarm za posao,i pustio sam prvi manji mlaz u gaće,inače pijem tečnosti taman toliko koliko je dovoljno za muškarca,od 27 godina,međutim još letos,negde maja ili juna meseca,dobio sam ja bolove ne toliko jake i ne uvek učestale i ne konstantne,ali kao probadanja,a sada i cepanja to bude između genitalija,i završnog dela debelog creva,A pre jedno mesec dana u vezi sa mokrenjem,ovo što sam napomenuo samo nadovezujem,nešto sam sanjao kao kad čujete potok,,i kao osećate ali i ne osećate,ja sam ustavri prvi,mali mlaz mokraće pustio u gaće,nenamerno ili kako kažu nevoljno u snu,isto mi se to desilo i pre nedelju dana,sredinom prošle sedmice to je drugi put u mom životu da mi se to desilo,a primećujem pored ovih povremenih bolova između testisa,pored ove mučnine koja se javlja retko kad,imao sam par puta kašastu stolicu,a na početku vodenastu,dobio sam samo probiotike i laganiju ishranu,međutim pogoršalo se,nisam imao za sada povišenu telesnu temperaturu,ali brinu me ta probadanja i nemogućnost zadržavanja mokraće,tj.u određenom trenutku pitanje je sata kad sam na nogama ili nešto drugo radim da li ču ponovo....mokriti van WC'a,kad kažu ne mogu da se suzdržim,i to mi se nikad pre nije dešavalo,umeo sam ja po 8 i više sati da ne odem u WC,jer nisam toliko imao potrebu,a ovo sad pre što sam napomenuo to se desilo svega 2 puta i to u snu,tj stanje mirovanja,Moj otac koji je dve godine medicine završio kaže da misli da su mi inflamatori popustili,da bi trebalo možda u DZ da zakažem ultrazvuk,kaže da je moguće da imam upalu prostate,samo ne znam koliko je to moguće kod muškarca od 27 i po skoro 28 godina,pa se usuđujem da pitam da li to može uputiti i ova probadanja povremena i na upalu semenika tj.genitalija,I povremeno me potera na veliku i malu nuždu obavim samo malu,a neki put osetio sam kao spazam grč u mokraćnom kanalu,ali to isto retko...ovi preponski pre svega abdomenalni i genitalni ne toliko velikog intenziteta bolovi me zabrinjavaju,a moj otac je lečio hroničnu upalu prostate još od pre skoro 20 godina...Pozzz

    • Imam decaka koji je iznenada pre tri dana preko noci poceo povracati ujutru se i javila retka stolica 4 puta... Sledeceg dana jedno dva puta povracanje i tako i stolica ne skroz vodena vec retko kasasta i zute boje.. Treci dan nista cetvrti opet jedno povracanje cim nesto pojede i jedna retka stolica.. Odbija hranu i cajeve sve dajem na silu po malo... Ali je zivahan i veseo trebamo li ici doktoru ili da sacekam jos ima uzasne gasove nepodnosljivo mirisa i koristi linex tri puta dnevno orosal i na dijeti je ali hranu i odbija vec 4 dana...