1. Bolne menstruacije i bol na hladnoću u donjem delu trbuha

    Pitanje broj: #142252

    Početkom 2014. godine, imala sam metroragije i bol u donjem lijevom i desnom dijelu trbuha koji se javljao na hladnoću. Te godini sam uradila par ultrazvučnih pregleda i rektalni pregled. Oba nalaza bila su uredna. Popila sam primolut nor tablete, jednu kutiju na preporuku doktorice, od kojih se nisam osjećala dobro te sam ih prestala uzimati. Nakon toga menstruacije su se uredovile, a krvarenje imam na dan ovulacije. Bolovi na hladnoću u donjem lijevom i desnom dijelu trbuha su još uvijek prisutni, samo su slabijeg intenziteta. Desilo mi se par mjeseci unazad da dobijem jak bol u donjem desnom dijelu trbuha, koji se pojačava na pritisak stomaka u tom diijelu. Bol je jači ukoliko ležim ispružena na leđima, ukoliiko stanem na desnu nogu pojača se, kao i kada pritisnem tačku na suprotnoj strani trbuha. Napadi traju oko pet minuta i potom nestaju. Ponovio mi se opet danas. Htjela sam da znam da li treba posumnjati na hronični apendicitis ili problem sa jajnicima?.

    Odgovoreno: 01. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Po opisu, prvenstveno na neki ginekološki problem. A da li će biti potrebno i neko drugo ispitivanje, gastroenterološko npr., najbolje da prvo konsultujete vašeg ginekologa kad bude smatrao da je njegovo lečenje završeno.