1. PH nalaz posle operacije

    Pitanje broj: #133324

    PH nalaz posle operacije: (Polypus flexurae lienalis coli per magna. Dolichosigma. Suboclusio intestini.) je adenoma tubulovillosum intestini crassi cum dusplasia epitheii focalis high grade (gradus II) a piše i lymphadenitis reactiva (9/9), kao i u pregledanom materijalu se nalaze isečci iz zida debelog creva sa znacima blage hronične inflamacije.

    Interesuje me da li je to dijagnoza povoljna po mene ili ne? Da li je tu u pitanju i hronično oštećenje sluznice i čime bi to moglo da se leči? Ako može ne medicinskim jezikom da lakše razumem.

    Odgovoreno: 24. 12. 2014.
    • Poštovani,
      U suštini to jeste povoljna dijagnoza, ali zahteva dalje praćenje - kliničke i endoskopske kao i histopatološke i druge kontrole sve dok vaš doktor ne bude siguran da je to bila samo prolazna epizoda u vašem životu.

Komentari na pitanje: #133324

    • Imala sam intervenciju na materici. Ph nalaz glasi: materijal pregledan na dva histološka reza bojanje metodom HE krv sluz nizovi cilindričnih endocervikalnih ćelija fragmenti cervikalne strome i fragmenti endometrijuma edematozne i celualrne strome sa žlezdama proliferativnih i sekretornih karakteristika. Materijal pregledan na četiri histološka reza, bojena metodom HE, čini krv, sluz i više fragmenata edematoznog i delom celularnijeg endometrijuma sa žlezdama proliferativnih sekretornih karakteristika nepravilnog oblika, zadebljani krrvnih sudova. Možete li mi protumačiti nalaz?

    • Pozdrav samo da pitam radili su mi histeroskopiju i bila je pregrada u maternici i rekli mi da radim phd nalaz i da li mogu znati u vezi cega je taj nalaz? lp

    • Postovani....odradjen je Ph nalaz posle operacije slezine i dela pankreasa..pacijent je otpusten kuci sa VMA..koja je procedura da preuzmemo nalaz,s obzirom da mora nalaz da ima kod sebe kad dodje na kontrolu?

    • Operisao sam cistu na bubregu i poslat je ph nalaz na ispitivanje...sta taj nalaz zapravo pokazuje?

    • omerovic mejra 21. 02. 2018.

      Cao samo da pitam operisala sam mikro ademom hipo fize dali bude uredan nalaz rađena je operacija kroz nos.