Situacija se pogorsava mucnima i lose varenje me ubise jako puno gasova posumnjao sam u pankreas i uradio neke analize pankreasne amilaze 19 15-53 glukoza 4. 8 alkalna fostaza 76 40-129 alt 17 ast 15 ggt14 s amilaza 40 lipaza 26 acidum uricum 352 bilirubin ukupni 11. 8 urea 6. 4 kreatinin 93 gfr 80 ultra zvuk uredan ovo je sve u redu ali meni i dalje je lose da li i pored ovih rezultata postoji mogucnost bolesti pankreasa da napomenem imam problem sa smrdljivim stolicama mucnina i povremeni bolovi u ledjima vise sa leve strane molio bih ako ima neko strucan da prokomentarise hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Predlažem vam da sa svom dosadašnjom dokumentacijom odete na pregled kod gastroenterologa, a dotle ispitivanja koja ste već uradili dopunite i pregledima stolice na koprokulturu, mikološki pregled (gljivice) , amebe i parazite, i tzv pregledom stolice na "3 preparata" /amiloreju, kreatoreju i steatoreju/.