Poštovani, molim vas da mi pomognete, tata ima 58 godina, prije 2 godine je laserskim putem operisao kamen u žuči, prije nekih pola godine mu je ustanovljen dijabetes tipa 1, koji je i uz lijekove dosta visok. U zadnje vrijeme se žali na bolu u stomaku, najčešće nakon jela, dosta je smršavio nakon te operacije. Pušač je već dugo godina, a i alkohol konzumira dugo godina, ne u velikim količinama, ali ga koristi. Uradio je ultrazuk abdomena sa sljedećim rezultatima: jetra uvećana (desni lobus 17 cm) . U parenhiu difuzne multiple, hipoehogene fokalne promjene, promjera 15 mm tipa meta. Promjena. Žučna kesa nedostaje. Žučni putevi nisu prošireni. U hilusu jetre, oko glave i tijela pankreasa multiple uvećane lgl navjeća do 20 mm. U repu pankreasa hipoehogena promjena promjera 35 mm. Slezina i oba bubrega su normalnog nalaza. Aorta dilatirana do 25 mm. Lože nadbubrega slobodne. Mokraćni mjehur nije napunjen. Prostata uvećana vol 30 ml, nehomogena. U abdomenu nema slobodne tečnosti. Po dijagnozama na nalazu ljekari sumnjaju na tumor pankreasa, jetre, i sindrom nakon operacije žučne kese. Preporučili su da se uradi ct abdomena. Dok to čekamo možete li nam vi reći nešto više o čemu se radi? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 31. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Prema datom opisu - potpuno se slažem sa mišljenjem doktora vašeg oca, i predlažem vam da sva predvidjena ispitivanja što pre obavite. Ako je moguće, najbolje u bolničkim uslovima radi se - po svemu opisanom - o vrlo ozbiljnim zdravstvenim problemima.