Poz doktori. Imam jedno pitanje za vas. Gotovo uvjek kad jedem suncokret posle osecam bolove, krcenje u stomak, i gasove, pa i proliv. I kad unesem dosta mrsnu hranu opet osecam to i javlja se ponekad i proliv, ali ne cesto kao kad izgrickam suncokret. Mozda je to neka intolerancija na masti, ili neki simptom koji upucuje na neki problem. Znaci jako osetljiv stomak na masne hrane. Hvala vam. Poz

    Odgovoreno: 24. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Najlogičniji pristup je - ne konzumirati ono što vam očigledno smeta. No možete i ovako:
      uradite preglede stolice na: a. Koprokultura; b. Amebe i parazite i c. Mikološki pregled (gljivice, d. Pregled stolice na tzv "3 preparata" tj. Steatoreja, kreatoreja i amiloreja.
      potom sa svom dokumentacijom - na pregled