Poštovani! Imam redovnu stolicu, skoro pa u minut tačnu i uvek normalnu. Pre dve nedelje mi jedan dan izostala i sledeći dan mi je bila malo tvrđa i na toalet papiru sam videla 2-3 kapi krvi. Nisam se previše uzrujavala, mislila sam da je možda neki kapilar pukao. Međutim danas sam imala redovnu stolicu, nije bila tvrda i opet se isto desilo, 2-3 kapi sveže krvi na toalet papiru. Bolove nemam, u stolici nisam primetila krv. Da li treba da se zabrinem? Molim za savet. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 17. 07. 2015.
    • Poštovana,
      To što opisujete, je relativno česta pojava i po pravilu se radi o hemoroidima. To su sitni, tanki, krvni venski sudovi u predelu čmara i analnog kanala, koji se relativno lako povrede. Na bi trebalo da se jako zabrinjavate, no ako se ovo ponavlja - kako kažete - otidjite na pregled (bar anoskopija, a još bolje rektoskopija)