Poštovani, dijagnosticirana je divertikuloza kolona. Bolovi su stalni, ponekad vrlo jaki. Da li je normalno da se ne mogu dotaći desno od pupka i ne mogu spavati na toj strani od bolova. Doktor je propisao samo colospu retard. Da li postoji još neka terapija? (slika je u prilogu) lijep pozdrav

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Kao što se može videti iz priloženog opisa, koji ste dostavili, radi se o divertikulozi i ev. Polipozi kolona. Nisam mogao zaključiti da li uradjena i h. Patoplopška analiza. Ako nije - nju treba svakako uraditi. Tek po završenom ispitivanju može se predložiti terapija. Inače, s ovom dg bolovi su retkost - govore o divertikulitisu -