Postovani, od novembra 2014. Imam problem sa zeludcem i uopste crevima. U novembru bila na gastroskopiji pozitivna na helikobakteriju, previjena zucna kesa sve ostalo ok. Koristila lekove, bilo problema sa podnosenjem terapije. Ali sada je zeludac miran ono to me muci su bolovi po levoj strani stomaka. Najcesce leva strana, malo iznad kuka, na sredini izmedju pupka i levog kraja. Bol je nekada tolik jak da mogu samo da lezim savijena i cekam da se smiri (ne mogu da se ispruzim, niti hodam) . Nekada je bas visoko gotovo pod rebrima. Ali najcesce je nize. I cini mi se da me gasovi tada muce, ali praznjenje olaksa bol. Ujedno imam i policisticne jajnike i neredovne cikluse, pa vise ne znam jesu problem creva ili jajnici. Ginekologa redovno posevujem, uglavnom su u redu pregledi. Sad mi kasni 37 dana, bol je bas jak, trudna nisam. Bol je pre dva dana bas bio jak desno donji stomak, danas ceo dan je levo. Isti problem saam imala. I u moembru, ali tada sam navodno imala upalu pa me to mucilo. Ali evo problem idalje imam. Primetila sam da mi uzasno smeta przeno jaje i gazirana puca, sto sam izbacila. Alergije imam na polene (kijavica, svrab) i paradajz, dinje, bostan, tresnja, kajsija, orah, lesnik (gusenja i plikovi po ustima i sluzokozi grla) . . . (ni to ne jedem) . Cesto me muce gasovi, stolice neuredne. Nekad idem 5 puta dnevno cim nesto pojedem, vise su prolivaste nego cvrste, kad pijem probiotik cvrsce su. Nekad su ok. Nema pravila. Zanima me vas savet sta da radim, lekove, analize? Sta vi mislute da je u pitanju? Ne pijem, ne pusim, ne drogiram se. Imam 24 godine, ishrana je bila neuredna, sada je prilicno uredna, ali jos radim na tome. Sta mi savetujem cime da se hranim, da smanjim tegobe? U cemu je problem kod mene? Hvala unapred. Pozdrav.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Opis vaših smetnji bi odgovarao (pod uslovom da ste isključili jajnike kao što tvrdite) zapaljenju debelog creva (kolitis) prvenstveno desc. Dela i sigme. To treba potvrditi kolonoskopskim pregledom i potom odrediti pravu terapiju