Imam simptome iritabilnog kolona. Najveci problem je nelagodnost u crevima otprilike oko pupka i krcanje creva bez obzira na unos hrane, sto mi stvara veliku psihicku napetost, jer sta god radila, ne uspevam da resim taj problem. Nisam pusac, i ne pijem alkohol, student sam i ovaj problem mi se povremeno javljao. Medjutim, sada me muci vec nedelju dana, ranije se smirivalo. Koji lek biste mi preporucili?

    Odgovoreno: 08. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Imati simptome iritabilnog kolona i imati iritabilni kolon - nije isto. Ova dijagnoza se postavlja per exclusionem - tj isključivanjem drugih razloga, da se ne bi desilo da se eventualna postojeća organska problematika previdi i shodno tome neuspešno tretira.
      iz ovoga je jasan put kojim treba ići; prvo uraditi dijagnostiku a potom se odlučiti za terapiju. Krenite tim putem