Pozdrav. Dugi niz godina imam problema sa povecanim lucenjem zeludacne kiseline. Pre devet godina mi je utvrdjen gerb i ostecenje sluzokoze jednjaka. Pio sam inhibitore protonske pumpe dugo. Danas sam ponovo skupio hrabrost i uradio gastroskopiju. Jednjak je dobro osim sto imam hijatus herniju koja verovatno pritiska jednjak i jednim delom ulazi u njega. Moj problem je sto nemogu bez tog leka (ipp) . Svakog dana pijem sabax od 15 mg vec skoro godinu dana pa neznam dali smem da pijem takk dugo. Doktor mi je danas dao gastal. Inace mi svinkter dosta oslabio i imam velike probleme sa kiselinom i vracanjem zeludacog sadrzaja. Molim za vas savet

    Odgovoreno: 03. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Kad su se počeli koristiti ipp (inhibitori protonske pumpe) u terapiji, dužina uzimanja je, što je i razumljivo, bila dosta ograničena. Kasniji izveštaji pokazuju bezbednost ove terapije tako da se javljaju podaci o korišćenju istih praktično neprekidno u terapiji i do 2 godine. Doktor koji vam je uradio gastroskopiju će moći da vas posavetuje o daljem uzimanju ove terapije, odnosno ev. Nekom drugačijem medikamentnim pristupu