Postovani, imam 40 god i kompleksan problem. Nakon 15-ak godina povremenog krvarenja i tegoba koje sam na svoju ruku pripisivao hemoroidima-uradio sam kolonoskopiju tokom koje je na 15-om cm deb. Creva uocena veca karfiolasta trosna izraslina koja krvari. Ona je u cjelosti tada uklonjena tako sto je ostrugana sa dijagnozom tu recti. Izraslina nije u cjelosti poslata na patohistolosku analizu vec 4 njena manja komadica sluznice deb. Crijeva. Rezultat je da u ta 4 komadica nema tumora, dijagnoza kolitis. Onda sam vas poslusao i promijenio kliniku, ponovo uradio kolonoskopiju-nema nista, sve ok, da ponovim kolonoskopiju za 7 god? Naravno da sada nema nista jer je to prvi doktor ostrugao sve i očačkao? Ali ste mi vi rekli da je greška što nije cijela izraslina poslata na analizu jer se može desiti da baš u tim komadićima nema tumora, ali da ga u ostalim dijelovima ima? Proliv nemam i nisam ga godinama imao, a bilo bi svojstveno za kolitis? Nasuprot tome imam tvrde i bolne stolice pracene svjezom krvi? Takođe, imam i povremenu sluz iz debelog crijeva. Smršao sam i nedavno su mi bile nateknute limfne zlijezde ispod pazuha više njih od po 2 cm, duže od 20 dana? -pitanje: da li na osnovu ovog svega postoji opasnost da je eventualna tumorska masa probila zid debelog crijeva i proširila se na limfni sistem? Da li da cekam 7 god na novu kolonoskopiju, ili da u međuvremenu uradim ponovo kolonoskopiju, neka snimanja, analize, markere. . . Ako je potrebno? Unaprijed vam hvala na brzom odgovoru!

    Odgovoreno: 01. 06. 2015.
    • Poštovani,
      Mislim da ste dobro uradilišto ste obavili proveru vašeg stanja na drugom mestu i veoma je ohrabrujuće što su nalazi bili tako dobri. Pojava žljezda u pazuhu i njihovo povlačenje posle 20 dana nemaju veze. Radi se o nekom drugom prolaznom oboljenju. Predlažm da u cilju otklanjanja vaše zabrinutosti odete na još jednu kontrolu u neku drugu ustanovu, kod nekog drugog doktora, sa svom medic. Dokumentacijom i uradite osim endoskopije i h. P i tu markere i sve druge preglede koje on bude smatrao za potrebne, a ne da u brizi čekate 7 godina. Razlog imate - krv. U stolici, bolna pražnjenja, sluz, mršavljenje i predh. Dg.