Postovani, moja majka 1945. Izbacila je danas stolicu, jako usku kao olovka, duzine oko 20 cm, meknu u nekoj providnoj opni. Nije imala nikakvih tegoba. Uzima laxomucil 3x1 kesicu vec nedelju dana zbog hronicnih opstipacija od kojih pati vec 30 ak godina. \pre skoro mesec dana je imala akutni pankretitis, koji je uspesno saniran, ceka operaciju zucne kese i ima veliku ventralnu kilu. Na dijeti je bez masnoca zbog toga.

    Odgovoreno: 01. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Odvedite mamu na pregled kod gastroenterologa. Uske stolice "kao olovka" govore o suženju završnog dela eebelog creva a obzirom na godine vaše mame, vrlo sumnjive na tzv "organsku stenozu" drugim rečima tumor. Uradite endoskopiju što pre