Postovani doktore. Potreban mi je privremen savet. Zakazao sam pregled, ali tek za tri nedelje. A za privatnu kliniku nemam trenutno novca. Ovo je moj problem koji me muci vec neko vreme. Posle velike nuzde, ostane mi malo svetle, svetle krvi na tolet papiru, medjutim nema krvi u stolici, vec kao da je samo do analnog otvora, nekad mi se desi bas posle tvrde stolice da ima vise krvi, ali opet nije u stolici, vec kao da me nekako povredi. Tada mi analni otvor bude bas nadrazen, i pecka, kada namazem sa pavlovicevom mascu bude sve ok i smiri se. Medjutim ja imam vise stolica (3-4) dnevno od kad znam za sebe, tako da ne moze potpuno da mi se to smiri. . Jednostavno, sve sto pojdem i popijem to isti dan izlazi iz mene. . Stolica mi je retko kad tvrda, uglavnom je normalna. . . Moj posao trenutno zahteva sedenje od osam sati, pa ne znam da li i to utice. . Dok sam bio fizicki aktivniji, nisam imao te probleme. . Vadio sam krv i sve je u redu. . .

    Odgovoreno: 22. 05. 2015.
    • Poštovani,
      Po vašem opisu najverovatnije se radi o krvarenju iz hemoroida. Hemoroidi su tanki, nežni krvni sudovi koji se relativno lako povrede i obično baš tako krvare kako vi opisujete. Jedino ispravno je da se obavi preged istih (anoskopija ili rektoskopija) i odredi odgovarajuća terapija. Tim pregledom ćete i isključiti ev. Druga oboljenja koja se mogu javiti u tom predelu, što je takodje veoma važno.