Pozz, konacno sam naisao na jedan sajt kakav trazim. Jedno kratko pitanje o mom problemu. Na odredjene momente imam blage nagone gadjenja, obicno kad pojedem nesto ljuto, alkohol, i limon portokal, isto tako kad pijem antibiotike javlja mi se to gadjenje, i osecam kad je gadjenje prisutno da mi jezik postaje rapav, kad prodje i jezik mi je normalan mazan. Hvala na odgovoru. Inace uzeo sam krv i sve parametre su ok nemam helico, isto tako i mokraca je u redu, doktor mi kaze da nije nista strasno i tako to noci i kad spavam nema tog na momente gadjenja, inace imam kiseline u zeludcu i ako ne pazim na hranu isto tako podrigavanje i mucnine ali regulisem to sa ranitalom, sodu i tako to. . Pozz i cujemo se

    Odgovoreno: 15. 05. 2015.
    • Poštovani,
      Osećaj gadjenja (nauzea) je neprijatan osećaj koji obično predhodi povraćanju i to je deo prirodnog odbrambenog mehanizma za oslobadjanje nepoželjnog sadržaja u želucu. Ukoliko nije izazvan nekom unesenom supstancom (hrana, piće) može biti i psihički uslovljen - kod jakih psihogenih nadražaja. Neki put može da bude i deo kliničke slike nekog oboljenja. Po opisu reklo bi se da je kod vas u pitanju ova prva mogućnost (ujedno i najbezazlenija)