Postovani pre dvadesetak dana postavljena mi je dijagoza gerb. Gastritis chr. Hiatus hernia axialis terapija je bila omeprol 1 dnevno pola sata pre dorucka i klomentol 3x1 u nalazu jos stoji: jednjak: znaci ezopfagita kardija: zjapi zeludac: jako grubih nabora sluzokoze sa hiperemijom i edemom. Ima zeludacno bilijarnog sadrzaja. Piloros i duodenum: prolazni znaci duodenitisa. Retroverzijom uocena hiajtalna kila srednjeg stepena. Biopsija nije radjena. Doktor mi je, , prognozirao, , jos deset godina zivota. A moje pitanje je da li postoji bilo kakva mogucnost izlecenje? Operacija ili bilo sta drugo. Imam 30 godina, ne pusim i ne pijem niti koristim bilo kakve droge. Nemam visak kilograma. Majka sam trogodisnjeg deteta.

    Odgovoreno: 15. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Vrlo interesantna (da ne kažem komična) životna prognoza pogotovo za osobu od 30 godina. Shvatio sam je kao neku vrstu grube šale.
      radi se o čestom i uglavnom bezazlenom poremećaju, kojem se može uspešno terapijski pristupiti na više načina.
      nemojte mnogo brinuti. Konsultujte još nekog.