Poštovanje, molim vas, recite mi da li nalaz kalprotektin u stolici isključuje mogućnost postojanja karcinoma, kao što isključuje upalne bolesti crijeva poput uc, kronove bolesti. Unaprijed zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 05. 2015.
    • Poštovani,
      Ne postoji nijedan marker u koji se možete bezerervno verovati, već se njihova vrednost uvek posmatra u okviru kliničkih i drugih laboratorijskih i ostalih podataka sa većim ili manjim poverenjem. Ovaj spada u novije, i pouzdane no kao i za druge - pomenuta ograničenja važe i za njih.