Postovani pre dva meseca izvadili su mi zucnu kesu laparoskopski, od tada primecujem da ne varim odredjenu hranu. Na primer i dalje u stolici primecujem nesvarene semenke susama, suncokreta koje se nalaze u nekim pecivima. Da li je to normalno? I da li ce se nekad to variti? I interesuje me da li su osobe sa odstanjenom zucnom kesom sklone gojaznosti? Hvala unapred, pozdrav

    Odgovoreno: 24. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Žučna kesica je koristan, no na sreću nije neophodna za varenje hrane i desetine miliona osoba do sad operisanih su to svojim primerom pokazali. Po pravilu - u daleko najvećem procentu operisanih, sve funkcije varenja se uskoro u potpunosti uspostavljaju i pacijent se oseća dobro. Nemojte vezivati sklonost ka gojaznosti s operacijom kao nekom vrstom okidača. Tu glavnu ulogu igraju drugi razlozi, od kojih su vam osnovni sigurno poznati - greške ui dijetnim i ostalim životnim navikama