Postovani, 18. 04. Sam oko 11h dobila dijareju koja je u toku dana postajala sve ucestalija, posle 18h na svakih 5-10 minuta kada i uspem da se odvojim od wc-a. Sve vreme temperatura 37c. Popila klometol po uptstvu. Oko 22h pocela da pijem orosal zbog dehidracije koji i sada pijem (2 kesece za sad) . Noc 18-19 oko 4h probudila me dijareja koja je trajala oko 40minuta i bila pracenja povracanjem, mnogo velika malaksalos. 19. Ujutru simptomi smireniji, redja dijareja. Jela sam grisina, malo krompira i cokolade za kuvanje, prolom voda. Oko 18h, do 23h veoma ucestala dijareja, na svakih 20-30minuta maksimalno. Kada se smirilo, jela sam pirinac, i sa temperaturom 37c zaspala. Tokom celog dana se glasno cuje rad stomaka, kao i u toku noci. Da bi me nocas u 3 sata probudila groznica i ogroman bol u stomaku. 39c. Popola sumecu tableti eferalgan, protiv temperature. Nakon male kolicine dijareje i osrednje kolicine ispustenih gasova, bol u stomaku je nestala. Da li postoji mogucnost da je nesto ozbiljnije i da li je neophodna poseta lekaru? Da li sam pogresno neku terapiju uzimala i kako da se lecim na dalje?

    Odgovoreno: 24. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Žao mi je što sam vaše pitanje video tek danas - posle 4 dana. Smatram da bi trebalo bez oklevanja da se javite infektivnoj klinici. Po opisu vašeg akutnog dijarejalnog sindroma - moguće je da se radi o alimentarnoj intoksikaciji, mada - a to je ono što me više brine - i o alimentarnoj toksoinfekciji. Verujem da ste i iscrpljeni. Otidjite na pregled bez oklevanja