Postovanje doktore, imam 26 godina i vec 4-5god probleme sa hemoroidima. Ranije tome nisam pridavao veci znacaj, ali kako vreme prolazi imam sve vise problema sa varenjem. Vrlo cesto osecam nadutost, grceve u stomaku, a imam i neredovnu i tvrdu stolicu. Imam hemoroide na analnom otvoru sa spoljasnje strane, a osetio sam i neku kuglicu na samom ulazu u analni otvor sa unutrasnje strane koja me povremeno boli. Ranije sam primecivao krv na toalet papiru, ali je to sada veoma retko. Da li moji sve cesci problemi sa varanjem i stolicom mogu da budu povezani sa hemoroidima? I da li mislite da su hemoroidi dosta uvecani? Saljem vam sliku u prilogu. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 24. 04. 2015.
    • Poštovani,
      Nadutost i grčevi u stomaku neredovne i tvrde stolice mogu da budu i u kasnijoj posledičnoj vez s hemoroidima. Po opisu (a i dostavljenoj slici) - vi imate odmakliju hemoroidalnu bolest (iii ili iv stepena) i bilo bi svakako potrebno da dodjete na pregled da se uradi i anoskopija, a možda i sigmo ili kolonoskopija i odredi najefikasnija terapija