Postovani doktore, vec neko vreme osecam pritisak negde na kraju debelog creva kod anusa. Nemam neki bol vec jak pritisak i ne mogu lepo da sedim. Primetila sam da mi se cesto taj bol pojavi posle recimo ginekoloskog pregleda, ultrazvuka. Koristim neke cepice i bude mi bolje neko vreme i onda sve iz pocetka. Kad god odem kod doktora on me pregleda i kaze da imam upalu. Ne znam vise sta da radim ni kako da se izlecim jednom za stalno. Amo imate neki savet koji bi mi pomogao bila bih vam zahvalna.

    Odgovoreno: 24. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Osećaj pritiska u čmaru, ukoliko je već isključen ginekološki razlog, trebalo bi pregledati endoskopski a ev. I uz ili i nekom drugim načinom, kako to već lekar na pregledu proceni. "upale" u ovom predelu kako kažete, mogu da budu veoma raznolike: dodjite na pregled sa svom dosadašnjom dokumentacijom