Poštovani, nadam se da sam odabrao pravu granu medicine koja se bavi mojom problematikom. Naime dijagnoza mi je analna fisura + hemeroidi i/ii stupnja. Liječnik predlaže terapiju analne fisure u trajanju otprilike 3 mjeseca, sa 9-12 injekcija aethoxysklerol-a, ukoliko sam liječnika dobro shvatio. Moje pitanje je da li imate iskustva vezano uz liječenje istog istim? Naime želim izbjeći bilo kakvo rezanje, ili oblike liječenja poput analne dilatacije (mogućnost inkontinencije) . Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Lp.

    Odgovoreno: 24. 04. 2015.
    • Poštovani,
      Analna fisura se po pravilu tretira lokalno s lekovitim mastima (napr. Nirmin, faktu) i odredjenim higijensko dijetnim merama koje već verovatno primenjujete (regulacija stolice, ishrana, lokalna toaleta etc) . Hemoroidi i ili ii stepena takodje ne zahtevaju po previlu agresivniju terapiju. Slažem se da s bilo kakvom agresivnošću u terapiji treba biti vrlo oprezan. Bilo bi dobro da konsultujete još nekog (tzv pravo na drugo mišljenje)